Проект сталого розвитку

Бержи природу—матінку єдину,

Щоб жила щасливо неня Україна!

Хай живе струмочок, хай співає злива,

Щоб сини і дочки виросли щасливі!

У Майданецькій школі проведено акцію «Квіти біля школи». До акції долучилися всі учні школи, батьки, учителі, жителі села. Тут милують око сальвії, айстри, петунії, жоржини, мальви, чорнобривці, троянди тощо.

У школі проведено акцію «Птах». Учні 1-4 класів зимою майстрували годівнички, годували птахів, спостерігали за їх поведінкою, а навесні зустрічали птахів з далеких країв затишними будиночками-шпаківнями, а ще до акції було залучено батьків і проведено обряд заклику птахів, весни: дорослі дітям пекли «пташку», ті водили хороводи, кликали весну й птахів, смакували випічкою самі й пригощали дорослих.

У школі проведено операцію «Джерело». Учні 4 класу під керівництвом класовода Горбенко В.В. долучилися до порятунку маленького джерельця, яке б’є за селом. Вода в ньому, кажуть, аж солодка, і допомагає при захворюванні рухового апарату, нирок. Тож джерело славилося своєю цілющою водою багато років, але з часом замулилося, сповільнило своє життя. Учителька з учнями джерело розчистили, вдихнули силу, облагородили. І до струмочка знову забовваніла протоптана жителями села стежечка!

Протягом квітня-травня у школа започаткувала акцію «Чиста

вулиця».

До акції долучилися майже всі жителі села!Допоміг у цьому сільський голова П.С.Мусієнко. Було прибрано вулиці, заметено тротуари, побілено дерева, бордюри. Висаджено саджанці дерев у парку. Прибрано й розчищено парки, прибрано стихійні смітттєзвалища. Затишок, краса, добробут у селі!

У школі втілено в життя творчий задум «Зробимо життя кращим». Цей міні-проект передбачав збір пластикової тари, аби зробити чистими наші сільські вулиці, а також майстер-клас щодо виготовлення цікавинок з них. Тут і поросята, і квіти, і пальми, і бджоли! На все це дивляться всі та дивуються! А ще цікаво те, що і в дворах через тини заглядають цікавинки з пластику!У нас вийшло!!

У Майданецькій школі проведено акцію «Зелена толока». Наш шкільний сад—глибокий дідусь, він стояв у зажурі й доживав віку. Та учнями нашої школи під керівництвом учителя біології Руденка Р.О. було перечитано море літератури й зроблено справжнє диво! Дерева обкопано, правильно розчищено, оброблено, поліковано кожну гілочку, а навесні ще й побілено до колін яблуні, черешні, сливи! Сад зацвів, та ще й так рясно! Буде смачно учням школи й радісно за свою працю!

У школі проведено турнір «Макулатурінг». Учні активно долучилися до збору макулатури!Усі класні колективи отримали в подарунок книги, а переможці— учні 11 класу—ще й солодкі призи!На виручені кошти до школи придбали відеоапаратуру.

У школі проведено конкурс на кращий твір «Збережемо планету». Найкращим компетентним журі було визнано твір учениці 6 класу К. Русин «Лісові дива»

Ліс, лісок, лісочок… Маленький паросточок раденько тягнеться до сонечка : розправляє листочки, сміється, шепоче літню казку теплій днині. Коли ж то буде літо? Маленький стовбурець нагадує ниточку: тонку, рівненьку і несмілу. Десь дзюрчить пісеньку струмок. Ач, і по нотах! Та так виводить! А сі бемоль як бере! Струмок замочив черевички дубочку, напоїв цілющим соком берізку. А ось закували зозулі й залишила чи то з радощів, чи то з ляку якого черевички, й зацвіли вони цвітом, і звати стали їх так само—зозулиними черевичками.

А ляку наводить сіренький зайчисько. Дремене між кущами—ниточками й забіжить далеко. Бо ліс ще аж тремтить—маленький. Світить сонце, віє вітер… Росте ліс. Іде дощик, стигне земля. Росте ліс… Корінням міцно тримаються за землю дуби, берізки, клени, осики. Росте ліс… Росте і вабить око. Я одного дня поїхала до лісу—гарного, густого, дужого. Зайшла—прикипіла до місця. Дерева похитуються на вітрі й скриплять якусь пісню, крони тужавіють, наливаються—весну чують, а вершечки цілують м’якенькі щічки сонечка. Пообціловувала я тоді листочки клена, пошепталася з берізками. А ряст, проліски, копитняк! Як вони мене радо вітали!

Лісочок… Лісок… Бережіть ліс!

У школі створено «партизанські загони», які долучаються до так званого

«патрулювання» вулиць від забруднення. За даними бюро наших математиків,

забрудненя вулиць села зменшилося на 27%!

У школі створено екологічні бригади з учнів школи! Очолює бригаду

Лисенко Рита, учениця 8 класу. Учні пропагують здоровий спосіб життя,

бережливе ставлення до природи. Проведено ранок «Люби і знай свій рідний

край», «Найцінніший скарб — здоров’я», вечір «Сім чудес природи», лінійки

«Дзвони Чорнобиля», «Навколо світу», «Ми — за здоровий спосіб життя».

У Майданецькій школі проведено акцію «Ліки під ногами». Руками учнів 5-7 класів під керівництвом медичної сестри школи Карпенко О.П зібрано багато лікарських рослин, таких, як ромашка,чебрець, м’ята, меліса, цвіт липи, плоди шипшини тощо. У школі планується відкриття фітобару, де учні школи під наглядом медичної сестри та лікаря вживатимуть на перервах здоров’я запашні чаї.

У школі проведено конкурс на кращий малюнок «Збережемо планету.» серед учнів 4-7 класів. Найкращими стали роботи учениці 5 класу Яни Свідерської та учениці 7 класу Яни Остапчук.

У школі започатковано міні-проект по створенню «Зимового саду». До цього були залучені всі учні школи, батьки, жителі села, педагоги. Велику дизайнерську й спонсорську допомогу школі надала Стронська З.В. І зазеленів сад у стінах школи! Тішить око дорослих і малих кожна рослинка й деревце!

У школі започатковано міні-проект по створенню «Музею кімнатних рослин». Опікується цим учитель біології Юрпольська Т.П. Допомагають учні, батьки, жителі села, педагоги.

У школі в травні місяці закипіла робота по створенні «Зеленого класу». Тепер учителі та учні школи мають змогу проводити уроки на свіжому повітрі. Бути мудрими, здоровими та бадьорими!

Кiлькiсть переглядiв: 609

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.